e-ikamet randevu alamıyorum 2019

Türkiye’de yaşayan yabancılar, Göç idaresi genel müdürlüğü internet sayfasındaki e-ikamet randevu uygulamasını kullanarak randevu alabilir. e ikamet randevu alma işlemi yapılırken mutlaka dikkat edilmesi gerekenler 6548 Yabancılar ve uluslararası koruma kanunu kapsamında idarece belirlenmiş olan kanun ve yönetmeliklerde belirtilmiştir. Göç danışmanlık ofisi olarak, e-ikamet randevu almak isteyen değerli müşterilerimize hızlı ve eksiksiz olarak başvuru ve dosyasının takibi konusunda göç danışmanlarımızla birlikte profesyonel hizmet akışı sağlamaktayız.

İkamet izni uzatma başvurusu ekranı
e-ikamet RANDEVU EKRANI

E-İKAMET RANDEVU ALAMIYORUM!

Göç idaresi ekranından randevu alamıyorum! diiyorsanız. Bu sorunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Başlıca nedenleri;

 1. Teknik hata nedeniyle e-ikamet randevu alamıyorum!
 2. Mükerrer kayıt bulunması nedeniyle e-ikamet randevu alamıyorum!
 3. Ülkeye giriş yaparkenki pasaport (seyehat belgesi) numarası nedeniyle e-ikamet randevu alamıyorum!
 4. Anne adı, baba adı, medeni hal vb. değişiklikler nedeniyle e-ikamet randevu alamıyorum!
 5. Adres değişikliği nedeniyel e-ikamet randevu alamıyorum!
 6. Kart süresi bitmesi nedeniyle e-ikamet randevu alamıyorum!
 7. Pasaport süresi nedeniyel e-ikamet randevu alamıyorum!
 8. Sağlık sigortası nedeniyle e-ikamet randevu alamıyorum! daha bir çok nedenden dolayı ikamet izni randevu alamıyorsanız.

Bizi arayın! Hemen size yardımcı olalım.

GÜNCEL DUYURU – GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2020

2020 yılı 6458 sayılı Kanun ve Yönetmelik de Yapılan Değişen Yönetmelik; kanunun 31-1 (e) bende kapsamında (Turizm Amaçlı Kalacaklar) çerçevesinde en fazla 1 yıl süreliğine “kısa dönem ikamet izni” düzenlenen yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ikamet izni kalış nedeni olmaması halinde 01.01. 2020 tarihinden itibaren aynı amaçla ikamet izni başvurusu uygun görülmeyecektir. Amacına uygun olmayan yeni yapılan tüm başvurular RED edilecektir.

  • ika danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Değerli Ziyaretçimiz; sizlere yaşadığınız sorunla alakalı danışmanlık hizmeti vermemiz için lütfen bize 0505 067 69 08 nolu telefonlarımızdan bize ulaşınız…

 1. Yumiko NAKAZAWA diyor ki:

  uzatma başvuru için randevu alam formu doldurup gösterilen harf da yazdım.
  mail ile haber verilmesini istedim ama hemen mail gelmeyince tekrar aynı sayfayı açıp gene bilgileri doldurdum ve bu sefer cep telefonuyla haber verilmesini istedim. ama kabul edilmedi.
  Acaba randevu numarası ne kadar süre sonra gönderilir?

  • ika danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; bir kere giriş yapıldıktan sonra sisteme bir daha telefonla giriş verilmez. doğru yerden yaptığınıza emin misiniz?

 2. Uğur diyor ki:

  Merhaba 08.12.2019 tarihinde ikamet uzatma başvurusunda bulundum. Randevu tarihi ve saatinin bildirileceği ile ilgili bir not çıktı. Fakan bugün 12.12.2019 hala randevu tarihi belirlenmedi bu normal midir ? Randevu tarihini belirlemek ne kadar sürüyor.

  • ika danışmanlık diyor ki:

   Değerli Ziyaretçimiz; Bu web sitesi İKA Yabancı Danışmanlık şirketine aittir. Göç idaresi ikamet izni başvurunuzla alakalı göç idaresine bizzat giderek yada arayarak sorularınıza cevap alabilirsiniz. İşlemleriniz şirketimiz tarafından yapılmış bir işlem olmadığı için konu ile alakalı yetkili merci Göç İdaresidir.

 3. rama diyor ki:

  Merhabalar
  Kartımın süresi 6 şubat 2020 de bitiyor ve uzatma başvurusu için 06 mart 2020 tarihini verdiler 1 ay kaçak durumuna düşecek miyim?
  ya da kart suresi bitmeden uygun randevu vermeleri için ne yapmalıyım?

  • ika danışmanlık diyor ki:

   Değerli ziyaretçimiz; ikamet izni başvurusu ile alakalı göç idaresine yada işlemlerinizi birlikte yapmış olduğunuz bir danışmanlık var ise oradan bilgi alabilirsiniz. İşlemlerinizi bizimle yapmadığınızdan dolayı; bize ait olmayan işlemler hakkında bilgi sahibi olamayız.

 4. Dogan diyor ki:

  Merhaba, ben eşim için uzatma randevu için form doldururken sona doğru olan sağlık ve sigorta kısmında 1,2,3,4 gibi seçenekler var. ilk başvuruda benim ssk sigortamdan faydalanması için ssk dan onay getirdim ve kabul edildi. Ancak simdi form da geçerlilik tarihi ve numara istiyor ssk nın geçerlilik süresi var mı ki Nereden bulabilirim bu

  • ika danışmanlık diyor ki:

   Değerli ziyaretçimiz; ikamet izni başvurusu ile alakalı göç idaresine yada işlemlerinizi birlikte yapmış olduğunuz bir danışmanlık var ise oradan bilgi alabilirsiniz. İşlemlerinizi bizimle yapmadığınızdan dolayı; bize ait olmayan işlemler hakkında bilgi sahibi olamayız.

 5. Ashamaz diyor ki:

  Bütün gereken belgeleri eksiksiz doldurdum ve randevu alma işlemine geçtiğimde devam edemiyorum, çünkü resimde yazılan karakterlerini göstermiyor, resmiyi yenilemek denediğimde yine olmuyor, başka bilgisayardan ve telefondan da denedim – sonuç hep aynı,resmiyi göstermeyerek “X” şeklinde kırmızı işareti gösteriyor. Lütfen sisteminizi düzgün hale getiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim